Apie Švenčionių raj.

Švenčionys – miestas Rytų Lietuvoje, Vilniaus apskrityje, 84 km į šiaurės rytus nuo Vilniaus.

Legendos byloja, kad čia buvusi senovės lietuvių šventvietė, iš čia kilęs ir vardas – Švenčionys. Aplink Švenčionis daug šventų vietų – Šventas ežeras, Šventės ir Šventelės upės ir kitos.

Švenčionys – sena lietuvių gyvenvietė senojoje Nalšios žemėje. Vietos žmonės pasakoja, kad ji esanti tokio pat amžiaus kaip Vilnius. Miestas įsikūręs toje vietoje, kur senosios lietuvių tikybos laikais buvę šventieji alkai. Šios vietos buvusios šventos, čia gyvenę nemažai dvasininkų, krivių, stovėję šventi aukurai, buvo atliekamos šventos apeigos.

Švenčionių kraštas žymus savo nuostabia gamta: supančiais ežerais, Labanoro giriomis, žydru Žeimenos kaspinu, piliakalniais ir kt. Net 3 proc. vietovės užima vandenys.

Netoli sodybos (5 km)  yra didžiausias Švenčionių rajono ir Aukštaitijos nacionalinio parko ežeras – Kretuonis. Jo didžiausias gylis – 10,9 m, vidutinis – 5,2 m. Ežere yra 6 salos – Didžioji, Skuivų, Varonių, Galasalė, Alksnių, Beržų. Šis ežeras garsus ypač retais paukščiais, jis paskelbtas ornitologiniu draustiniu.

Kitas didelis apylinkių turtas – miškai, kurie užima 53 proc. teritorijos. Juose gausu miško gėrybių –uogų ir grybų.

Garsūs savo grožiu Rytų Aukštaitijos gamtos kampeliai: Aukštaitijos nacionalinis parkas bei Labanoro, Sirvėtos ir Asvejos regioniniai parkai. Jie užima gana didelę šio krašto dalį.

Labanoro girioje yra daugiau nei 80 ežerų. Po parkus galima keliauti turistiniais maršrutais, pamatyti žmonių saugomus unikalius gamtos paveldo objektus, nuostabius gamtos kūrinius, kurie suteiks ne tik džiaugsmo, bet ir atgaivos. Vienas iš jų – tai stiprybės ir jėgų šaltinis „Lino Verdenė“. Žmonės sako, kad jo vanduo yra tyras lyg ašara ir turi ypatingų galių.

Nuoširdžiai laukiame Jūsų „Beržų slėnyje“ – čia laiką praleisite smagiai ir kūrybingai!